Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vše o Tramvajích Trolejbusech Autobusech

 

ŠL11.1310 - technické parametry

Autobus Karosa ŠL11 je linkový, dvoudvéřový autobus s panelovou konstrukcí, vybavený manuální převodovkou Praga. Technická konstrukce byla uzpůsobena pro provoz na příměstských linkách s řešením, pro jednočlennou obsluhu - řidič.
délka 11 120 mm
šířka  2 500 mm
výška  3 120 mm
obsaditelnost
 
 
 sedící: 45 osob
 stojící: 30 osob
 celková: 75 osob
Linkové autobusy ŠL 11 spatřily světlo světa v roce 1963, kdy byl vyroben funkční vzorek tohoto typu. Náběh sérové výroby byl pozvolný a naplno se rozběhla až v roce 1970. K plnému naplnění sériové výroby však došlo až o rok později. Vozy se vyráběly do zhruba do roku 1981, počítáme-li i první vzorek, tak byly ve výrobním programu zhruba 18 let.
Nejdéle vyráběná a zřejmě nejpočetnější série, do níž patří i náš autobus, ŠL.11.1310, byla zavedena do výroby během druhého pololetí roku 1973, první kousek byl o dva roky starší. Běhm výroby procházela řada různým vývojem. Došlo třeba k upuštění pozičních světel, aplikaci nového typu přístrojové desky apod.